Body Worksout | Drążki do street workout
15918
page,page-id-15918,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

Drążki do street workout

 

Podciąganie się na drążku to jedno z podstawowych ćwiczeń street workout. Ćwiczenia takie rewelacyjnie wpływają na cały kręgosłup, są zalecane dla osób z wadami kręgosłupa, rozwijają także mięsnie klatki piersiowej i bicepsa, poprawiają kondycję oraz wspierają układ sercowo – naczynowy i oddechowy.

 

Istnieje wiele rodzajów podciągania się na drążku. Standardowe podciąganie się na drążku z dłońmi nieco rozszerzonymi ni szerokość barków nosi nazwę Pull Ups, podciągnie z wolnym opuszczaniem się, im jest ono wolniejsze tym lepiej, nosi nazwę Negative Chin Ups. Wide Pull Ups to podciąganie na drążku, który jest nisko zawieszony, tak na połowie ciała ćwiczącego. Drążek należy złapać nachwytem lub podchwytem, nogi wypuścić do przodu, by móc wisieć na drążku podpierając się stopami. Natomiast Wide Pull Ups to podciąganie na drążku z szerokim rozstawieniem rąk, mogą być rozstawione, jak najszerzej się da. Shoulder Width Chin Ups to podciąganie z dłońmi rozstawionymi na szerokość barków, jest to dość wąski uchwyt i może sprawiać trudność osobom początkującym.

 

Jeśli podciąganie na drążku sprawia duże trudność, w początkowej fazie ćwiczeń może pomóc druga osoba. Kiedy chwycimy drążek i zegniemy nogi w kolanach, druga osoba może chwycić nas za kostki i stanowić punkt oparcia do podciągania na drążku, albo użyć podpórki w postaci np. krzesła.

 

Aby wykonywać podciąganie na drążku możemy skorzystać z profesjonalnego sprzętu i to zupełnie za darmo. W miastach, a nawet w mniejszych miejscowościach, coraz częściej ustawiane są drążki do street workout. Są one zamieszczane w zestawach do ogólnych ćwiczeń street workout, tak, więc, gdy wyjdziemy z domu poćwiczyć, możemy w jednym treningu wykonać serię ćwiczeń wzmacniających różne partie ciała, na różnorodnych przyrządach. Drążki do street workout stanowią pojedynczą stację zestawu treningowego, korzystając z nich i innych urządzeń  możemy, tak rozplanowywać ćwiczenia, jak tylko zechcemy. Najlepiej łączyć ćwiczenia z przyrządami z ćwiczeniami samodzielnymi, wykonywanymi bez pomocy przyrządów. Dobrze jest ułożyć indywidualny plan treningów dostosowany do własnych możliwości i upodobań.

 

Drążki do street workout są różnej wielkości, mają też wszelkiego rodzaju uchwyty, albo występują bez nich. Są ze sobą łączone na wiele możliwych sposobów. Wszystkie drążki są bezpieczne i solidne, przygotowane z myślą o miłośnikach ulicznych sportów. Co więcej, na siłowniach zewnętrznych zawsze można kogoś spotkać i wspólnie poćwiczyć.