Body Worksout | Urządzenia street workout
15925
page,page-id-15925,page-template-default,ajax_fade,page_not_loaded,,columns-3,wpb-js-composer js-comp-ver-4.5.2,vc_responsive
 

Urządzenia street workout

 

Urządzenia do street workout ustawione są w wielu miejscach miasta, zazwyczaj w parkach. Młodzież i starsze dzieci spontanicznie wiedzą do czego one służą, nie potrzebują instrukcji i długodystansowych planów, by w sposób konstruktywny wraz z innymi spędzić czas na świeżym powietrzu. Urządzenia do street workout są proste w swej istocie, podobnie zresztą, jak sama idea ćwiczeń. Trening ma bowiem maksymalnie wykorzystywać mięśnie własnego ciała, a sprzęt ma w tym zaledwie pomagać. Jednak jeśli chcemy optymalnie wykorzystać zarówno własne mięśnie, jak i urządzenia do street workout podejdźmy do tego z głową.

 

Trening najlepiej zacząć od sprawdzenia własnej kondycji. Dobrze jest wiedzieć ile tradycyjnych pompek jesteśmy w stanie wykonać, ile tzw. dipsów, czyli pompek wykonywanych na poręczach, lub przy drążku, ile razy wzniesiemy nogi w trakcie zwisu na drążku. Pozwoli to określić racjonalny plan ćwiczeń i monitorować osiągane postępy. Inny będzie trening dla osób dopiero zaczynających sportowe aktywności, a ich kondycja pozostawia wiele do życzenia, a inny dla osób wysportowanych.

 

Przykładowy trening dla osoby rozpoczynającej swoją przygodę z street workout może zawierać streaching, czyli ćwiczenia rozciągające, bez których nie powinno się przechodzić dalej, gdyż można nabawić się kontuzji. Samo rozciąganie też powinno być delikatne, gdyż osoba początkująca może nawet w ten sposób doprowadzić do niebezpiecznych nadużyć. Następnie można przez kilka minut robić pajacyki, które rozgrzewają całe ciało. Nie, pajacyki to nie są ćwiczenia tylko dla dzieci! Kilka pompek zmusi do pracy mięśnie klatki piersiowej i tricepsy, potem dobrze jest popodciągać się na drążku, wrócić do pajacyków i ponownie wrócić na drążek. Ilość powtórzeń poszczególnych seriach i ilość samych serii należy systematycznie zwiększać.

 

Urządzenia do street workout pozwalają wykonywać bardzo zaawansowane pozycje gimnastyczne i wysportowane osoby zadziwiają finezją wykonywanych trików. Praktyka czyni Mistrza! Jeśli będziemy wytrwali na pewno nauczymy się kilku chwytów, a jeśli nie to przynajmniej poprawimy ogólną kondycję.

 

Urządzenia do street workout pomagają rozwinąć niemal wszystkie partie mięśni. W zależności od ćwiczeń na nich wykonywanych rozwijają mięśnie ramion, nóg, brzucha, talii, pleców i klatki piersiowej, poprawiają sprawność ruchową, rzeźbią sylwetkę, poprawiają pracę układu sercowo – naczyniowego i oddechowego, poprawiają dobre samopoczucie.